Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zagramy z Ukrainą na Stadionie Śląskim

Facebook Twitter

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra mecz towarzyski z Ukrainą na Stadionie Śląskim. Będzie to ważny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy 2020.

Fot. laczynaspilka.pl

Ostatni raz Stadion Śląski gościł polską reprezentację w 2018 roku. Były to mecze z Włochami i Portugalią.

„Kocioł Czarownic” zawsze był areną wielkich meczów reprezentacji Polski. Spotkaniom kadry towarzyszył wyjątkowy klimat tworzony przez kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Powrót biało-czerwonych na Stadion Śląski to efekt naszych starań. Mamy doskonałą murawę i funkcjonalny obiekt. Będziemy na ten mecz bardzo dobrze przygotowani i potwierdzimy, że Stadion Śląski powinien jak najczęściej gościć naszych piłkarzy

– skomentował marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Łącznie Stadion Śląski gościł kadrę 55 razy. Biało-czerwoni wygrali 23 spotkania, 18 przegrali i 14 zremisowali. Z Ukrainą na Śląskim już graliśmy, w październiku 2001 roku w ramach spotkań eliminacji do mundialu w Korei i Japonii. Padł remis (1:1), bramki strzelali Emmanuel Olisadebe dla Polski i Andrij Szewczenko dla Ukrainy, ale niezależnie od wyniku, Polacy już wcześniej mieli zapewniony awans na Mistrzostwa Świata, po 16 latach nieobecności na dużej imprezie. Wspomniany awans przypieczętowali kilka tygodni wcześniej, właśnie na Śląskim, pokonując Norwegię (3:0).

Historia pokazuje, że to dla naszej kadry nie tylko miejsce magiczne pod względem atmosfery, ale też szczęśliwe, bo działy się tu rzeczy, które zapisały się w historii rodzimego futbolu. Mecz z tak wymagającym rywalem jak Ukraina pokaże w jakiej formie przed Euro znajdują się podopieczni Jerzego Brzęczka. Dlatego warto na tym meczu być. Nie mam wątpliwości, że kibice wypełnią trybuny do ostatniego miejsca

– komentuje prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera.

Stadion Śląski może pomieścić 54 tysięcy widzów.w 2020 roku z ważniejszych imprez sportowych na tym obiekcie to m.in lekkoatletyczne memoriały im. Kamili Skolimowskiej i Janusza Kusocińskiego.

Mecz reprezentacji Polski z Ukrainą odbędzie się we wtorek 31 marca 2020 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj