Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakaz ruchu dla ciężarówek

Facebook Twitter

W czwartek (31.10.) od godz. 18:00 i w piątek (1.11.) od godz. 8:00, do 22:00. Chodzi o zakaz ruchu dla ciężarówek powyżej 12 ton- przypomina Inspekcja Transportu Drogowego.

Patrole w świąteczny weekend:

W najbliższych dniach Inspektorzy ITD będą dbać o bezpieczeństwo podróżnych na drogach całego kraju, prowadząc działania kontrolne oraz współpracując z innymi służbami, również w okolicach dużych nekropolii. Kontrolujący będą sprawdzać m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów ciężarowych, dokumenty przewozowe czy przestrzeganie zakazu ruchu dla wybranych ciężarówek.

Zakazy nie obowiązują m.in. ciężarówek transportujących leki, żywe zwierzęta, przewożących artykuły szybko psujące się i środki spożywcze. Wprowadzenie zakazów ma przede wszystkim usprawnić ruch na drogach.

Uwaga na prędkość!

Inspektorzy ostrzegają przed brawurową jazdą i apelują o dostosowanie prędkości do warunków drogowych i atmosferycznych. Inspekcja będzie również sprawdzać, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Pomogą w tym nie tylko fotoradary stacjonarne. Inspektorzy poruszać się będą po polskich drogach nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami.

Przed wyjazdem sprawdźmy stan samochodu, zaplanujmy trasę i pamiętajmy, że w świątecznych dniach panuje na drogach dużo większy ruch.

*Rozporządzenie Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (t.j. Dz. U. z 2019, poz. 1968).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022