Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakończono remont Szkoły Podstawowej w Warszowicach

Facebook Twitter

Zakończyły się prace remontowe w Szkole Podstawowej w Warszowicach. Zadanie polegało w głównej mierze na wymianie pokrycia dachowego. Kompleksowo wymieniono dach nad głównym budynkiem szkoły, gdzie powstała nowa konstrukcja pokryta blachodachówką.

fot. UG Pawłowice

Pokrycie dachowe wymieniono również nad częścią zaplecza sportowego oraz nad łącznikiem sali gimnastycznej ze szkołą. Ze względu dobry stan, dach nad salą gimnastyczną został tylko odmalowany, a żywy czerwony kolor tworzy całość z wymienionym dachem nad resztą budynku.

Odnowiona i naprawiona została również elewacja szkoły. Całość nabrała żywych kolorów: żółty, niebieski i czerwony przykuwają wzrok i budzą pozytywną energię nie tylko w uczniach.

W dużej sali gimnastycznej wymieniono okna, na które założono nową siatkę, podobnie zresztą jak na balkony. Będzie ona chronić przed uderzeniami piłek. Na ścianach zamontowano specjalne płyty, dzięki którym znacznie poprawiła się akustyka. Wymieniono również drzwi, a dzięki nowym oprawom świetlnym i odmalowaniu ścian sala nabrała blasku. Dodatkowo zakupiono kotarę, która umożliwia przedzielenie sali gimnastycznej na dwie mniejsze. Usprawni to prowadzenie zajęć wychowania fizycznego równocześnie dla dwóch grup i umożliwi prowadzenie zajęć w różnych dyscyplinach sportowych. Ponadto, zarówno w dużej, jak i małej sali gimnastycznej przeprowadzono renowację parkietu polegającą na zeszlifowaniu podłogi i ponownym polakierowaniu.

Całkowity koszt zadania to około 2.100.000,00zł, z czego 1 800.000,00 zł. pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021