Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakończyły się prace przy wykolejeniu dwóch wagonów pociągu w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

W samo południe służby techniczne zakończyły prace przy wkolejaniu dwóch wagonów pociągu relacji Bohumin-Warszawa Wschodnia. Teraz jak informują w PKP PLK, kontynuowany jest przegląd uszkodzonej infrastruktury.

Wstępnie oszacowano, że do wznowienia ruchu ze stacji Rybnik na kierunki Tychy i Mikołów konieczna jest naprawa około kilometra toru i jednego rozjazdu. Prace mogą potrwać kilkanaście dni. Powtórzmy, Koleje Śląskie uruchomiły tam zastępczą komunikację autobusową.

Do czasu wznowienia ruchu pociągów obowiązują zmiany w komunikacji

Przewoźnik Koleje Śląskie utrzymuje zastępczą komunikację autobusową, a pociągi PKP Intercity kierowane są zmienioną trasą. Dla zapewnienia sprawnego ruchu pociągów w regionie cały czas działa zespół, w którego skład wchodzą przedstawiciele zarządcy infrastruktury i przewoźników. Zmiany w komunikacji są przekazywane podróżnym na stacjach, przystankach i na www.portalpasazera.pl.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia ma odcinku Leszczyny-Czerwionka, był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Komisja wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj