Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zamknięte przedszkole? Jak załatwić opiekę na dziecko?

Facebook Twitter

"Mam problem z załatwieniem opieki nad dzieckiem, muszę zostać z nim w domu, bo wczoraj przedszkole do którego uczęszcza, zamknięto" - z taką informacją zadzwonił do nasz słuchacz Szymon z Rybnika. Co zrobić?

Przypomnijmy, że w Rybniku zamknięto dwie szkoły SP9 i ZS3 oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny numer 14. Z tego ostatniego dzieci były odbierane przed 9.00 przez rodziców czy dziadków, musiały zostać w domu. Nasz słuchacz udał się zatem do przychodni, by od lekarza otrzymać zwolnienie z pracy. Okazało się, że to nie tam powinien udać się po odpowiedni dokument. W kopalni gdzie pracuje, poinformowano go, że musi przynieść zaświadczenie z przedszkola. I tu zaczął się problem.

Wystawili mi zaświadczenie, że jest zamknięte do odwołania. Na kopalni pracodawca nie chce mi tego przyjąć i nie chce uznać tej opieki, bo nie jest określone termin do kiedy to będzie.

Po interwencji w Polskiej Grupie Górniczej znaleziono jednak rozwiązanie. Zaświadczenie z przedszkola przyjęto, ale nasz słuchacz ma przynieść kolejne, z dnia, gdy placówka zostanie znów otwarta. Pamiętajcie o tym, jeżeli was spotka taka sytuacja, bo to, co się dzieje jest nowe i wyjątkowe dla wszystkich, zarówno rodziców dzieci, jak i pracodawców.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021