Zapaśnicy MKZ Unia Racibórz zajęli pierwsze miejsce w rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego

Chodzi o klasyfikację: Klubowy Mistrz Polski w grupie młodzików! Uwzględniono wyniki zawodników z 76 klubów. Kategorię - najskuteczniejszy zawodnik- wygrał Filip Świerczewski, a w rankingu -najefektowniejszy zawodnik - Gracjan Głogiewicz zajął drugie miejsce.

W klubie nad Odrą przypominają, że w minionym roku podopieczni trenerów Piotra Żurawika i Piotra Szczeponioka na krajowym podwórku nie mieli sobie równych, wygrali najwięcej walk i uzyskali najlepszy bilans zdobytych punktów.

Przypomnijmy, że młodzież MKZ Unia Racibórz podczas listopadowych mistrzostw Polski w Janowie Lubelskim sięgnęła po złoty medal w klasyfikacji drużynowej, a indywidualnie unici wywalczyli aż pięć medali: 2 złote i 3 srebrne. Na najwyższym stopniu podium stanęli Kamil Czarnecki (38 kg) i Filip Świerczewski(47 kg), a tytuły wicemistrzowskie wywalczyli Krzysztof Prasek (42 kg), Mariusz Tochwin (59 kg) i Gracjan Głogiewicz (66 kg). Na pierwsze miejsce w rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego zapracowali ponadto: Kamil Marcinkowski, Kacper Maksymczak, Jakub Otulak, Nils Heiduczek, Damian Machowski, Michał Michniewicz, Kamil Kremer, Daniel Grzeszczyk, Jakub Wysocki i Tomasz Wawrzyńczyk.