Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zawody Pucharu Świata nie odbędą się w Wiśle. FIS wykreślił obiekt z listy!

Facebook Twitter

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich nie odbędą się na obiekcie w Wiśle-Malince. Mimo obietnic i dotychczasowych planów, podczas ostatniej konferencji FIS w Zurychu podjęto decyzję o wykreśleniu skoczni im. Adama Małysza z listy.

W projekcie kalendarza na następny sezon, zawody w Wiśle były zaplanowane na 15 stycznia, termin został jednak usunięty z harmonogramu. Przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego nie kryją zaskoczenia. Liczą jednak na to, że w tej kwestii uda się jeszcze coś zmienić.

Nadzieję na powrót Wisły na listę miast-gospodarzy zawodów ma także burmistrz gminy, Jan Poloczek.

Tegoroczne zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców. Atmosfera podczas rywalizacji na skoczni w Malince była wspaniała.

– komentuje sprawę gospodarz Wisły. I tak właśnie było…

Kroki w tej sprawie zamierza podjąć także Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni w Malince i wiceprezes PZN, który zapowiada, że poprosi FIS o szczegółowe wyjaśnienia dotyczące powodów tej decyzji. Nie ukrywa jednak, że ciężko będzie coś zmienić.

Żal, że podjęto taką decyzję, bo przy organizacji pierwszego Pucharu Świata wykonaliśmy ogrom pracy. Wydaje mi się, że organizacyjnie spełniliśmy oczekiwania, jakie FIS przed nami postawił.

– skomentował sprawę Wąsowicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023