Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy defibrylator AED. Urządzenie zainstalowano w Wiśle

Facebook Twitter

W Wiśle zainstalowano nowy defibrylator AED. To proste, intuicyjne urządzenie, które naprawdę może komuś uratować życie.

defibrylator AED w Wiśle

Kolejny defibrylator AED w regionie. Wisi w przedsionku Domu Zdrojowego na Placu Hoffa w Wiśle, czyli w miejscowości turystycznej. Urządzenie jest ogólnodostępne, służy do defibrylacji w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Defibrylator wydaje komendy głosowe, instruując krok po krok co należy zrobić.

AED powinien być wykorzystany w każdej sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, a warto pamiętać, że nagłe zatrzymanie krążenia może wystąpić nieoczekiwanie i z wielu powodów. Powinniśmy być zatem zawsze przygotowani na konieczność udzielenia pierwszej pomocy, a z użyciem defibrylatora AED możemy to zrobić bardzo skutecznie

– czytamy na stronie Wisły.

Defibrylator to dość proste urządzenie, które samo wskazuje kolejne kroki w czasie jego użycia. Instrukcje podawane przez urządzenie są jasne, czytelne, co znacznie powinno ułatwić podjęcie decyzji o jego zastosowaniu. O czym jeszcze warto pamiętać? Nie zaleca się stosowania AED u dzieci poniżej 1 roku życia, a defibrylacji nie wykonujemy u osób przytomnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj