Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zespół „Śląsk” będzie kolędował w Rybniku!

Facebook Twitter

Koncert kolęd i pastorałek zaplanowano na 21 stycznia w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Będzie to także okazja do wsparcia leczenia młodego mieszkańca Rybnika. Początek o 18.00.

Koncert „Święta Noc” to kolekcja najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek – w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca im. Stanisława Hadyny.

Dochód ze sprzedaży biletów oraz ze zbiórki i licytacji organizowanych podczas koncertu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Adama Morgały.

Koncert kolęd i pastorałek wzbogacony jest o góralskie „Gawędy” Hanny Nowobilskiej. Artyści chóru i orkiestry pod dyrekcją Mirosława Macieja Banacha przywołują nastrój minionych świąt.

Usłyszeć będzie można podniosłe „Bóg się rodzi”, a świąteczny klimat dopełnią kolędy i pastorałki w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny i Krzysztofa Dziewięckiego. Nie zabraknie tych najbardziej znanych i lubianych utworów, m.in.: „Dzisiaj w Betelejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Cicha noc”. Zespół wykona również kompozycje bożonarodzeniowe Stanisława Hadyny do słów Kazimierza Szemiotha, m.in: „Narodziła nam się dobroć”, „Święta to biele” i „Polonez Kolęda”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022