Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zielono mi w Raciborzu. To konkurs na najpiękniejszy ogród, balkon [FOTO]

Facebook Twitter

Zielono mi to konkurs w Raciborzu, w którym oceniane są najpiękniejsze ogrody i balkony. Mieszkańcy chętnie chwalą się swoimi różami, hortensjami, ziołami.

Zielono mi to konkurs w Raciborzu

Ponad 30 zgłoszeń wpłynęło do konkursu Zielono Mi, jaki po raz kolejny ogłosił raciborski magistrat. Komisja już odwiedziła pięknie ukwiecone ogrody i balkony mieszkańców. W tej edycji zgłoszono wyjątkowo dużo ogrodów przy miejscach pracy. Spora jest również konkurencja w kategorii ogród przydomowy i najpiękniejszy balkon. Monika Sokołowska z mikrofonem Radia 90 również postanowiła zajrzeć w te wyjątkowo zielone miejsca w samym sercu miasta i tak trafiła do ogrodu pani Teresy:

Pani Teresa: Zaczynają się od krokusów, są prymulki, róże od wiosny mi kwitną. To jest praca od rana do wieczora, robię godzinę i idę odpocząć, bo mam już 85 lat, Najgorzej z podlewaniem. (…) Ale radość w sercu jest jak się patrzy, jak to się rozwija. (…)

O nagrodę wśród najpiękniejszych raciborskich balkonów walczy z kolei pani Grażyna:

Grażyna: Mieszkam w Raciborzu ponad 40 lat, mieszkałam kiedyś  na wsi, w domu i jak się przeprowadziliśmy do Raciborza, to były trzy mieszkania, w każdym był balkon. Ten jest mały, ale był największy z tych wszystkich mieszkań i zawsze mieliśmy działkę. Pracowałam, było ciężko, bo miałam czwórkę dzieci, praca zawodowa i wszystko robić, ale  kwiaty zawsze miałam. Pamiętam, że jak się tutaj wprowadziliśmy, to byłam praktycznie jedna z pierwszych, co miałam doniczki. Na święta miałam stroiki zrobione na tarasie, żeby się świeciło. Naturalne, wiejskie klimaty lubię. (…)

Oprócz kwiatów na balkonie pani Grażyny są też warzywa:

Grażyna: Cebulkę miałam, pietruszkę, miałam lubczyk, mak, zioła, mięta, bazylia, jeszcze rozmaryn. (…) Lubię sobie usiąść wieczorem jak jest ładna pogoda. (…)

Te piękne zielone miejsca w Raciborzu mamy uchwycone na zdjęciach na radio90.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 września, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 22 września podczas Święta Dyni w Ogródku Jordanowskim w Raciborzu.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024