Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczury na Wrocławskiej w Jastrzębiu mają się dobrze… [WIDEO]

Facebook Twitter

Szczury na Wrocławskiej w Jastrzębiu, mimo przeprowadzanych deratyzacji mają się dobrze. Mieszkańcy załamują ręce, a spółdzielnia przyznaje: to trudny przeciwnik.

Szczury na Wrocławskiej w Jastrzębiu
fot.pixabay.com

Szczury na Wrocławskiej w Jastrzębiu wciąż straszą mieszkańców. Trudno je wytępić. Wracamy w to miejsce już po raz kolejny z mikrofonem Radia 90, bo pomimo nasze interwencji pod koniec lutego, gryzonie dalej pojawiają się w okolicach śmietników. Mamy to na filmach na radio90.pl, które przysłali nam mieszkańcy osiedla, nasi słuchacze. Jak plan walki ze szczurami na zarządca terenu, Spółdzielnia Mieszkaniowa NOWA? Sprawdzała to Monika Sokołowska.

Szczury w Jastrzębiu-Zdroju. Błyskawiczna interwencja Radia 90

Jak udało jej się ustalić, 28 lutego, po naszej ostatniej wizycie na Wrocławskiej, przeprowadzona została deratyzacja, która jak się okazuje nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Szczury jak biegały, tak biegają dalej, a mieszkańcy bezradnie rozkładają ręce. Ewentualnie biorą w nie telefony i kręcą filmy na dowód tego, że problem wciąż jest.

Tematu nie odpuszcza też spółdzielnia, która również na bieżąco jest alarmowana w tej sprawie. Tuż po Wielkanocy, 4 kwietnia w nory wpuszczono gaz i specjalną piankę, która miała wytruć gryzonie. Czas działania tych środków to 4 tygodnie. Dodatkowo wystawiono tam też dwie stacje deratyzacyjne. Ma zostać również zabrany pojemnik na odzież z PCK-a, by sprawdzić czy szczury nie żyją tez pod nim. Spółdzielnia NOWA zapewnia, że cały czas sprawdza teren. Przeciwnik jest trudny. Ale też mieszkańcy sami mogą wiele zrobić, by zapobiec mnożeniu się gryzoni. Wystarczy nie wyrzucać na tereny zielone, pod balkony, wokół śmietników resztek jedzenia. Co niestety zdarza się, pomimo licznych apeli.

https://youtu.be/y3fuUeZKoWw

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024