Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żłobek w Rydułtowach już po remoncie!

Facebook Twitter

Pół miliona złotych. Tyle kosztował remont rydułtowskiego żłobka. Przez pół roku placówka była zamknięta, po to, by w końcu przyjąć maluchy w swoich progach. W miniony piątek (1.03.) dokonano ponownego otwarcia i prezentacji wyremontowanych pomieszczeń.

W wyremontowanym żłobku funkcjonują dwie grupy, w których w sumie znajduje się ponad 30 dzieci:

Miejsc jest 34, podzielone są na dwie grupy: Biedroneczki, gdzie obydwoje rodzice są pracujący, a druga grupa, tzw. projektowa, finansowana z Unii Europejskiej „Mam szansę na powrót do pracy” i w tym projekcie uczestniczą rodzice, którzy przebywają na urlopach wychowawczych, macierzyńskich bądź zarejestrowani są w urzędzie pracy i planują powrót do pracy.

– wyjaśnia Teresa Skowronek, dyrektorka Miejskiego Żłobka w Rydułtowach. Ten zajmuje piętro budynku, w którym funkcjonuje też Przedszkole numer 3. W całym obiekcie wymieniono instalacje, tworząc nowoczesny system przeciwpożarowy, na potrzeby żłobka przygotowano kolorowe sale:

Mamy dwie sale bawialne, jedna sala – jadalnia, jedno pomieszczenie do raczkowania, szatnia i zaplecze kuchenne. Jest kolorowo, także do wyposażenie było z programu rządowego „Maluch 2012”, więc wszystko jest nowe, ładne, pachnące. Każde dziecko ma swoją półeczkę, są przewijaki, rodzice mogą przewinąć dzieci w bezpiecznych warunkach.

Przy rydułtowskim żłobku jest plac zabaw, dla maluchów przygotowano też taras, na którym w ciepłe dni będą mogły się bawić. Zainstalowano tam markizy, miejsce można więc osłonić przed promieniami słońca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022