Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: 31-latek mimo zakazu sprzedał alkohol. Teraz odpowie przed sądem

Facebook Twitter

 31-letni właściciel osiedlowego baru w Żorach pomimo obowiązujących przepisów prowadził sprzedaż trunków, za co wkrótce odpowie przed sądem. Policjantom tłumaczył, że nie był świadomy tego, że obostrzenia mają zastosowanie również do przynależnego do baru ogródka piwnego.

Fot. couleur / pixabay.com

W minioną sobotę (24.10.), po godzinie 12.00 żorscy policjanci interweniowali w jednym z osiedlowych barów. Powodem było złamanie aktualnych obostrzeń przez właściciela lokalu, który pomimo zakazu sprzedawał klientom piwo. Mężczyzna próbował wytłumaczyć się złą interpretacją obowiązującego od tego dnia prawa i twierdził, że nie miał świadomości, że ogródek piwny przynależny do baru jest miejscem, w którym również obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej.

Podczas, gdy policjanci rozmawiali z właścicielem lokalu w ogródku piwnym alkohol spożywało trzech mężczyzn. W pewnej chwili jeden z nich wszczął awanturę ze stróżami prawa i wymachując rękoma oraz używając słów nieprzyzwoitych zaczął wyrażać negatywne zdanie na temat obowiązującego prawa i rządzących. 63-latek podobnie, jak drugi z mężczyzn odmówił przyjęcia mandatu karnego, a po zakończeniu interwencji wybiegł z ogródka piwnego i pięściami uderzał o maskę nieoznakowanego radiowozu.Agresywny klient został ostatecznie doprowadzony do komendy, gdzie po chwili, gdy ochłonął wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie. Mężczyzna został też ukarany czterema mandatami karnymi, które w tym momencie z pokorą przyjął.

Fot. congerdesign / pixabay.com

Przypominamy:

W całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie czy też dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „czerwonej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez Polaków. Cel jest jeden – ochrona zdrowia i życia ludzkiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022