Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: Miał zakaz zbliżania się do ojca, a znów przyszedł do domu swoich rodziców

Facebook Twitter

20-latek, który nie stosował się do sądowego zakazu zbliżania się do ojca, trafił do tymczasowego aresztu. O sprawie informuje policja z Jastrzębia. Za niestosowanie się do wyroku sądu oraz groźby, młodemu mężczyźnie grozi do kilku lat więzienia.

Policja z Jastrzębia
fot: Policja Jastrzębie-Zdrój

Policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który ma zakaz zbliżania się do ojca, a znów przyszedł do domu swoich rodziców. Okazało się, że 20-latek w ostatnim okresie kilkakrotnie nie zastosował się do zakazu kontaktowania się i zbliżania oraz znów groził tacie. Okazało się również, że mężczyzna ten ma orzeczony wyrok Sądu z 2021 roku dotyczący nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do ojca.

Mężczyzna za niestosowanie się do sądowego zakazu oraz groźby został zatrzymany. 20-latek usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy fizycznej i psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek. Ważne również jest to, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj