Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory i Gliwice: 10 osób podtrutych tlenkiem węgla

Facebook Twitter

To nie był spokojny weekend dla śląskich strażaków. W Ustroniu w wyniku wybuchu najprawdopodobniej butli z gazem zginęło dwóch mężczyzn. W Gliwicach i Żorach dziesięć osób podtruło się tlenkiem węgla.

Tylko w ostatni weekend straż pożarna w naszym województwie odnotowała 17 zdarzeń, w tym 8 pożarów w budynkach mieszkalnych, które powstały na skutek niewłaściwego, bądź nieprawidłowego urządzeń grzewczych. W 9 przypadkach zgłoszenia dotyczyły emisji dwutlenku węgla w budynkach mieszkalnych.

W tych zdarzeniach 10 osób zostało poszkodowanych

– informuje mł. brygadier Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy śląskiego komendant wojewódzkiego PSP.

Aneta Gołębiowska: W Gliwicach w jednym z mieszkań tlenkiem węgla podtruło się 6 osób w tym 5 dzieci. Do kolejnego zdarzenia doszło w Żorach, gdzie na skutek podtrucia tlenkiem węgla do szpitala trafiły 4 osoby. Od początku sezonu grzewczego w województwie śląskim straż pożarna odnotowała aż 314 zdarzeń związanych emisją tlenku węgla lub pożarami w mieszkaniach. W zdarzeniach tych poszkodowanych zostało 75 osób, a dwie poniosły śmierć.

Strażacy i kominiarze ciągle apelują, by sprawdzać drożność kominów, przypominają też, że absolutnie zakazane jest zalepianie kratek wentylacyjnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024