Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ZUS świętuje 90-lecie. Będą zajęcia dla młodzieży, seniorów

Facebook Twitter

ZUS świętuje 90-lecie - oddział w Rybniku wraz inspektoratami w kilku miastach zatrudnia ponad 1000 osób, obsługuje kilkaset tysięcy mieszkańców.

ZUS w Rybniku

ZUS świętuje 90-lecie. Dokumentacja oddziału ZUS w Rybniku liczy ponad 20 km

W 2024 rok wchodzimy z nowymi świadczeniami i nadzieją, że będzie on wyjątkowy dla naszych klientów, bo świętujemy 90-lecie istnienia – mówi Władysław Świątek dyrektor oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku. Placówka wraz inspektoratami w kilku miastach zatrudnia ponad 1000 osób, obsługuje kilkaset tysięcy mieszkańców. Jak wyliczono papierowa dokumentacja rybnickiego oddziału ZUS liczy ponad 20 kilometrów.

Ten rok zaczyna się nowym świadczeniem wspierającym osoby z niepełnosprawnością, oraz świadczenia 800 plus na każde dziecko:

Władysław Świątek: Osoby, które do tej pory pobierały 500 plus nie muszą składać żadnych wniosków. Świadczenie zostało podwyższone od 1 stycznia automatycznie. Świadczenie wspierające będzie przysługiwało osobom, które są osobami niepełnosprawnymi i potrzebują wsparcia w zakresie funkcjonowania przez inne osoby. Jest to świadczenie, które będzie wypłacane, realizowane przez ZUS na podstawie decyzji, które będą wydane przez Wojewódzkie Zespoły Orzekania o Niepełnosprawności.

Wydarzenia związane z jubileuszem zaplanowano na cały rok. Mają one przede wszystkim edukować zarówno tych małych jak i dużych mieszkańców.

Beata Kopczyńska: Planujemy spotkania z uczniami, z studentami – to jest taki nasz projekt „90 minut dookoła ZUS”, więc będziemy ich uczyć o czym warto pamiętać jeśli wchodzi  się na rynek pracy, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne, co możemy uzyskać z tych ubezpieczeń społecznych, więc te wszystkie rzeczy będą działy się dla młodzieży. Tak jak tez było powiedziane na pewno spotkamy się z naszymi seniorami. Tutaj troszeczkę inna będzie edukacja – mówić będziemy bardziej o ochronie swoich pieniędzy, bardziej o tym by nie dać się oszukać, a jeśli ktoś jeszcze odbiera emeryturę przez listonosza, skłonił się do tego by ją otrzymywać na konto.

Mówi Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj