Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zwiedzaj Pawłowice z przewodnikiem!

Facebook Twitter

Urzędnicy zachęcają do odwiedzenia gminy, zapewniają obsługę w języku angielskim, niemieckim oraz oczywiście w polskim.

Skorzystać z zaproszenia mogą wszyscy. Chcemy zachęcić uczniów, grupy z zagranicy, gości, mieszkańców indywidualnych do wybrania się i do zwiedzenia naszej gminy w trzech wersjach czasowych – powiedziała nam Wioletta Strządała z Urzędu Gminy w Pawłowicach.

W pierwszej wersji, najkrótszej – 1,5-godzinnej, będzie można zobaczyć i poznać centrum Pawłowic, w wersji 2,5-godzinnej zaprosimy państwa na spotkanie z wójtem do urzędu. Natomiast w trzeciej wersji wybierzemy się na wycieczkę po całej gminie, która potrwa siedem godzin – wyjaśnia Strządała.

Przeciętnemu Kowalskiemu Pawłowice kojarzą się tylko z kopalnią. Urzędnicy jednak wierzą, że gmina może stać się atrakcją turystyczną.

W parku mamy kilka pomników upamiętniających kilka interesujących faktów z naszej historii. Powstanie pierwszej szkoły w Pawłowicach, obok zaraz znajduje się zabytkowy kościół pw. św. Jana Chrzciciela. Mamy też bardzo ciekawe centrum sportowo-rekreacyjne – wylicza Wioletta Strządała z pawłowickiego urzędu.

Jest mleczarnia czy zabytkowy pomnik Chrystusa Króla, który niedawno został odrestaurowany. Każdy ma jakąś swoją historię i my to chcemy przedstawić – zaprasza urzędniczka. Pierwsza wycieczka po Pawłowicach już 2 października.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj