Jastrzębski Węgiel odpadł z rozgrywek Pucharu CEV

Ogromny zawód sprawili swoim kibicom siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie odpadli z rozgrywek Pucharu CEV, przegrywając w środę (21.11.) z zespołem Maliye Milli Piyango Ankara. Turcy wygrali spotkanie 3:1, a ponieważ w pierwszym meczu lepszy był Jastrzębski Węgiel, o tym kto awansuje dalej decydował "złoty set". Tu ponownie lepsi okazali się goście.

Siatkarze z Ankary wygrali decydującą partię 15:8 i awansowali do ćwierćfinału europejskich rozgrywek. Smutny po meczu był kapitan jastrzębian, Michał Łasko:

Jastrzębianom pozostaje teraz rywalizacja w PlusLidze. Już w sobotę (24.11.) zmierzą się we własnej hali z Delectą Bydgoszcz, mecz o godzinie 20.00.

Jastrzębski Węgiel – Maliye Milli Piyango Ankara 1:3 (25:15, 26:28, 21:25, 21:25). Złoty set: 8:15.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Czarnowski, Tischer, Holmes, Kubiak, Popiwczak (libero) – Violas, Zbierski, Martino, Malinowski

Maliye Milli Piyango Ankara: Vefa, Gjorgiev, Ivović, Vemić, Burak Hascan, Emet, Akif (libero) – Tokgoz, Ugur