Jastrzębski Węgiel awansował do półfinału Mistrzostw Polski!

Jastrzębski Węgiel wygrał już dwa sety w spotkaniu z Olsztynem i po wygranej 0:3 w pierwszym meczu, wywalczył sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski.

Jastrzębski Węgiel
x/Jastrzębski Węgiel

Do wejścia do półfinału Jastrzębski Węgiel w meczu rewanżowym z drużyną z Olsztyna potrzebował dwóch wygranych setów. I w trzech setach ten plan udało się zrealizować!

W rozgrywanym w hali w Jastrzębiu spotkaniu to gospodarze byli murowanymi faworytami do wygranej. Zdziwienie było więc spore, gdy to olsztynianie wygrali pierwszego seta. Ta odsłona meczu zakończyła się wynikiem 21:25. W drugiej części meczu do siebie doszli jednak jastrzębianie, którzy uderzyli na rywali z całą swoją mocą i wygrali tą partię do 14. Jeszcze lepszy wynik udało się siatkarzom Jastrzębskiego wywalczyć w trzecim secie, pewnie wygranym do 13.

Gdy ostatnia piłka w trzecim secie padła łupem jastrzębian stało się jasne, że to oni – niezależnie od końcowego wyniku – zagrają w półfinale.

Nic dziwnego więc, że w czwartym secie trener Jastrzębskiego Węgla desygnował do boju drugą szóstkę. Zmiennicy też stanęli na wysokości zadania i zdołali wygrać seta. Całe spotkanie zakończyło się więc wynikiem 3:1.

Jastrzębski Węgiel – AZS Olsztyn 3:1

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero)

Indykpol AZS Olsztyn: Alan, Tuaniga, Jakubiszak, Sapiński, Karlitzek, Janikowski, Hawryluk (libero)