Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

150 km/h w terenie zabudowanym. Efekt? 2500 złotych mandatu i pożegnanie z „prawkiem” na 3 miesiące

Facebook Twitter

Szybko! Za szybko! Na 3 miesiące prawka pozbyli się młodzi mieszkańcy Pszowa i Rydułtów. Powód? Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

w terenie zabudowanym
fot. KPP Wodzisław Śląski

Za szybko w terenie zabudowanym

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym w obu przypadkach było znaczne. Dzisiejszej (19.07.) nocy mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców. Tuż przed północą, w Rydułtowach na ulicy Raciborskiej, kierujący volkswagenem 22-letni mieszkaniec Rydułtów jechał z prędkością 150 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 100 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych, policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy.

fot. KPP Wodzisław Śląski

Chwilę przed godziną 3, na ulicy Bukowskiej w Syryni ten sam patrol „drogówki” zatrzymał do kontroli drogowej kierującego seatem, 28-letniego mieszkańca Pszowa. Mężczyzna poruszał się z prędkością 103 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych, zatrzymali również jego prawo jazdy.

Wodzisławska Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Nadmierna prędkość jest najczęściej przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Aby na drodze było bezpiecznie, nie może być miejsca na brawurę i łamanie przepisów ruchu drogowego. Jezdnia to nie tor wyścigowy!

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023