Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ostatnie godziny na roczne rozliczenie. Skarbówka oddała już 113 milionów nadpłaty

Facebook Twitter

Już ponad 113 mln złotych, trafiło do podatników z tegorocznych rozliczeń z Urzędu Skarbowego w Rybniku. To już ostatni moment, na złożenie zeznania za 2023 rok.

roczne rozliczenie
Zamiast stać w kolejce, rozlicz roczne zeznanie przez internet

Roczne rozliczenie – sporo osób już dostało zwrot podatku

Na rozliczenie mamy czas do najbliższego wtorku 30 kwietnia. Tego dnia Urząd Skarbowy czynny będzie dłużej, do godziny 18.00

Sylwia Hildawska-Radaj: Około 95% zeznań złożonych do urzędu to zeznania w formie elektronicznej. Najlepiej złożyć zeznanie elektronicznie w usłudze Twój e-PIT.

Radio 90: Jak długo podatnicy czekają na zwrot pieniędzy?

Sylwia Hildawska-Radaj: Nadpłaty z zeznań elektronicznych zwracamy do 45 dni, ale najczęściej realizujemy je dużo wcześniej. Do tej pory podatnikom, którzy rozliczyli się w rybnickim urzędzie skarbowym, zwróciliśmy ponad 113 mln nadpłaconego podatku. Myślę, że przy okazji rozliczenia rocznego warto wyrazić zgodę na e-korespondencję. Bo to szybki i prosty sposób na załatwienie większości spraw podatkowych bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym.

Sylwia Hildawska-Radaj

A z Sylwią Hildawska Radaj, kierowniczką działu czynności analitycznych i sprawdzających w Urzędzie Skarbowym w Rybniku rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024