Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

2 promile alkoholu, bez prawa jazdy, autem bez badań. Policja z Żor zatrzymała 22-latka

Facebook Twitter

Blisko 2 promile w wydychanym powietrzu miał 22-latek, który wczoraj (11.07.) rano na ulicy Mikołowskiej w Żorach doprowadził do zderzenia swojego volkswagena z bmw. Nikomu nic się nie stało, ale oprócz tego, że mężczyzna był pijany, nie miał prawa jazdy, a samochód nie miał ważnych badań technicznych.

Na mapie wypadków ze skutkiem śmiertelnym wakacje 2021 jest już 115 zdarzeń, tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano 3 tragedie na polskich drogach, a mamy dopiero pierwszą połowę lipca.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

– podaje policja.

Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym

Do zdarzenia w Żorach doszło wczoraj (11.07.) przy ulicy Mikołowskiej około godziny 6.30. Jak ustalili policjanci 22-letni kierowca volkswagena nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bmw. Drugim z samochodów jechała trzeźwa 26-latka, która na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń.

Sprawca kolizji został poddany badaniu na alkomacie, który wykazał u niego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsza kontrola wykazał też, że kierujący volkswagenem nie posiada prawa jazdy, a jego pojazd ważnych badań technicznych.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości 22-latkow grozi do 2 lat więzienia i wysoka kara grzywny. Musi liczyć się też z zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021