Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolizja po pijaku. 3 promile skutecznie utrudniają prowadzenie pojazdu

Facebook Twitter

Niedzielne (10.03.) popołudnie w Przegędzy na ulicy Leszczyńskiej przyniosło niebezpieczne zdarzenie drogowe. Około godziny 17.30 kierowca opla, poruszający się ulicą Mikołowską, podczas próby skrętu w lewo stracił kontrolę nad pojazdem. Nie dostosował on prędkości do panujących na drodze warunków, co skutkowało wypadnięciem z trasy, przejechaniem przez rów melioracyjny i zakończeniem jazdy na ogrodzeniu jednej z posesji.

Kolizja po pijaku
fot. policja Rybnik

34-letni mieszkaniec Bytomia, który siedział za kierownicą, był w stanie znacznego upojenia alkoholowego. Badanie alkomatem wykazało blisko trzy promile alkoholu w jego wydychanym powietrzu. Za kierowanie w takim stanie grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kolizja po pijaku, kierowca miał blisko 3 promile fot. policja Rybnik

Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia, kierowca opuścił pojazd bez żadnych obrażeń. To jednak nie umniejsza powagi sytuacji. Jazda po alkoholu stanowi ogromne zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Nieustannie apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności na drodze. Przypominamy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jazda z prędkością dostosowaną do warunków oraz zachowanie trzeźwości są kluczowe dla bezpieczeństwa. Brawura i alkohol za kierownicą to prosta droga do tragedii. Dbajmy o siebie i innych uczestników ruchu drogowego, zachowując odpowiedzialne zachowanie na drodze.

– apelują rybniccy policjanci.

Kolizja po pijaku, obok siedzenia widać jeszcze butelkę fot. policja Rybnik

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024