Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

2 tysiące złotych mandatu. Było za szybko w terenie zabudowanym

Facebook Twitter

Policja nieustannie przypomina, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jednym z głównych czynników prowadzących do zdarzeń drogowych. Niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie z tego sprawę, lekceważąc ograniczenia prędkości.

za szybko w terenie zabudowanym
fot. KPP Pszczyna

Przykładem jest zdarzenie, które miało miejsce dzisiaj (28.12.) na ulicy Zdrojowej w Pszczynie, gdzie kierujący bmw postanowił przekroczyć dozwolone „pięćdziesiątkę”, poruszając się z prędkością 120 km/h.

Policjanci z pszczyńskiej drogówki podczas dzisiejszych pomiarów prędkości zatrzymali kierującego, który w terenie zabudowanym jechał znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Kierowca w wieku 37 lat przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 70 km/h.

Za popełnione wykroczenie i zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 2 tys. złotych i 14 punktów karnych. Ale to nie koniec konsekwencji. Stróże prawa zatrzymali mu również prawo jazdy, co jest standardową procedurą w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Po takim wykroczeniu, policjanci powiadamiają właściwego starostę, który następnie wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj