Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

34 górników z KWK Chwałowice z koronawirusem

Facebook Twitter

Znamy wyniki badań przesiewowych, jakie w miniony piątek (24.07.) odbyły się w kopalniach Chwałowice w Rybniku i Bielszowice w Rudzie Śląskiej. W rybnickiej kopalni na 308 pobranych próbek, 34 okazały się dodatnie. W rudzkiej kopalni na 510 pobranych wymazów, aż 165 górników okazało się być zakażonych koronawirusem.

fot. wikipedia.pl

Dlatego do najbliższej środy (29.07.) przebadana zostanie cała kopalnia Bielszowice. Możliwe, że badani będą także kolejni pracownicy KWK Chwałowice:

Badania przesiewowe dziś (27.07.) się rozpoczynają. Dziś grupa 500 osób, jutro (28.07.) 500 i w środę (29.07.) 400 osób. Jeśli chodzi o kopalnie Chwałowice, nie wykluczone, że kolejna grupa 300 osób zostanie przebadana

– mówi Alina Kucharzewska rzeczniczka wojewody śląskiego.

Do badań w rybnickiej kopalni kierowana będzie głównie grupa dołowych pracowników:

To jest grupa delegowana przed dyrekcję zakładu oraz służby sanitarne. To są pracownicy wszystkich oddziałów, brygad, zmian. Grupa wyselekcjonowana po to, aby dotrzeć do osób w grupie największego ryzyka. To są pracownicy głównie dołowi, bo jak wiemy, tam na dole w kopalni są najbardziej odpowiednie warunki do zakażania.

Dziś w województwie śląskim mamy kolejne 150 osób zakażonych koronawirusem. To głównie pracownicy kopalń.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj