Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Absurdalny znak drogowy w Rybniku

Facebook Twitter

Czujność naszych słuchaczy jest na wagę złota. Jeden z nich odkrył absurdalny znak drogowy. Stoi przed rondem na ulicy Rudzkiej w Rybniku i nakazuje kierowcom jechać w lewo, choć w Polsce obowiązuje ruch prawostronny.

Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Znak informujący o objeździe do Lysek pokazaliśmy Ryszardowi Czepczorowi z rybnickiej drogówki. Podkomisarz przyznał że kierowcy nie powinni stosować się do tego znaku:

Znak nie powinien wyglądać w ten sposób. Tutaj widzę, błąd jakiś wystąpił, nie mogę zgadywać, co autor miał na myśli taki znak, tam ustawiając. Takie znaki określają faktyczny przebieg, one wyznaczają objazdy bocznymi drogami, żeby ominąć drogi, na których prowadzone są roboty, bądź z jakiegoś innego powodu są one zamknięte. Tak jak na tym rondzie wskazany jest kierunek, nie wiem, dlaczego, tak to akurat wygląda, a nie inaczej. Na pewno kierujący nie powinni jechać w tę stronę, na rondzie obowiązuje jeden kierunek jazdy. Zawsze jedziemy w prawo bez względu na znak, który jest ustawiony. Należy go po prostu wymienić.

Jak się dowiedzieliśmy w Wydziale Dróg w Urzędzie Miasta w Rybniku znak postawiła firma z Kłokocina realizująca remont drogi w Zwonowicach. Naczelnik wydziału Jacek Hawel był zaskoczony i zapewnił, że poinformuje firmę, która postawiła absurdalny znak drogowy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022