Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja dzieciaków z Pszowa. Efekt zbiórki jest imponujący

Facebook Twitter

Pamiętacie dzieciaki z Pszowa, które sprzedawały lemoniadę i domowe wypieki, zbierając pieniądze na chorego chłopca? Dziś (20.07.) zdobytą gotówkę wysłali na konto zbiórki dla rocznego Filipa spod Pszczyny. A zebrali blisko 1900 złotych!

fot.E.Kołek, mama jednego z chłopców

Przypomnijmy: Mikołaj, Franek, Tymek, Pola, Lena, Ania i Szymon zamiast kopać w piłkę czy grać na komputerach, postanowili zebrać pieniądze dla dziecka chorującego na rdzeniowy zanik mięśni. Jak tłumaczyła Radiu 90 mama jednego z chłopców, to była ich inicjatywa:

Właściwie zaczęło się od tego, że oni gdzieś tam wyszli sobie ze stoliczkiem i postanowili zbierać pieniądze. Myślałam, że na lody będą zbierać sami dla siebie. Na początku powiedzieli ogólnie, że zbierają na chore dzieci. Potem przypomniała nam się akcja zbierania pieniędzy dla Filipka, bo tutaj kuzynka męża zbiera dla niego pieniądze. Pomyśleliśmy, że najlepiej będzie zbierać dla konkretnego dziecka. Oni są bardzo zaangażowani, stoją godzinami na tym słońcu, nikt im nie każe, bo właściwie mogą robić, co chcą. My wspieramy, ale większość organizacyjnie i jak to wygląda, to jest ich pomysł. Wszystkie mamy zaangażowane są bardzo dumne z tego, że tak się dzieje.

– mówiła Katarzyna Brachaczek, mama Tymka. Mamy piekły ciasta, a dzieciaki przy ulicy Kruczkowskiego w Pszowie wystawiły stolik i prowadziły akcję charytatywną.

Dziś (20.07.) pieniądze zostały wpłacone przelewem na konto zbiórki.

Efekt jest imponujący, gratulujemy!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj