Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja raciborskiej stacji krwiodawstwa: Choinka za krew

Facebook Twitter

Pół tysiąca drzewek dla krwiodawców. W czwartek (8.12.) ruszyła akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza wspólnie z nadleśnictwami z Rybnika i Rud Raciborskich.

„Choinka za krew” od samego rana przyciągała osoby, które chciały wziąć w niej udział, tylko przez kilka pierwszych godzin rozdano 150 zielonych drzewek.

Gizela Kowol: Choinka jest symbolem życia, zdrowia, więc niejedna osoba dzisiaj może z tej kropelki krwi, która idzie do banku, być uratowana. Akcja jest już prowadzona kilkanaście lat, w okresie ostatnich 3 lat wydaliśmy 400, teraz już dochodzimy do 500, w skali 3 lat było to około 1500 choinek. Jesteśmy dumni z tego, że nasze choinki stoją przy wigilijnym stole i jest tam mała kropelka krwi, i jest to dar serca

– mówi dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza, Gizela Kowol. Rozdawane są sosny i świerki:

Marcin Fisher: Bardzo się cieszymy, że możemy po raz kolejny być partnerem akcji, która niesie ze sobą tylko dobro. Jeżeli chociaż jedna osoba dzięki tej akcji zyska na swoim zdrowiu, jeżeli chociaż jedno życie będzie mogło być uratowane, to jest to warte każdej godziny naszej pracy.

Tomasz Olszewski: Cieszymy się, że możemy się przyłączyć do tej akcji, również w ten sposób promując Lasy Państwowe, swoją pracę, bo wiadomo, że Lasy Państwowe opiekują się lasami, przyrodą, również propagując żywą choinkę, która jest naprzeciwko plastikom, których w przyrodzie mamy coraz więcej

– dodają Marcin Fisher, nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie i Tomasz Olszewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Rybnik.

Osoby, które dziś (8.12.) zdecydowały się oddać krew robią to systematycznie, ale choinka była dla nich miłym zaskoczeniem:

– usłyszała od krwiodawców Monika Sokołowska. Choinki za krew będą rozdawane do wyczerpania zapasów w Raciborzu i we wszystkich oddziałach terenowych: w Rybniku, Jastrzębiu i Wodzisławiu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024