StartKultura

Aktorzy Teatru Śląskiego oraz znani rybniczanie czytali w Rybniku „Przedwiośnie”

W tym roku wśród zaproszonych gości była Grażyna Bułka aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach i Robert Talarczyk dyrektor i reżyser katowickiej sceny, która w październiku na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej przedstawi prapremierę „Dracha” Szczepana Twardocha.

To czytanie, takie ogólnopolskie – to jest bardzo miłe, sympatyczne i trzeba to kontynuować, wybierać fajnie, ciekawe, mądre książki i po prostu czytać, czytać. Generalnie wszyscy powinniśmy czytać – mówi Grażyna Bułka aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach.

To dla nas ogromna przyjemność. Bardzo się cieszę, bo to jest ważne miasto, szczególnie teraz dla mnie i dla teatru. Szczególnie z tego względu, że przygotowujemy się wspólnie z miastem Rybnik do premiery „Dracha” na podstawie książki Szczepana Twardocha – mówi Robert Talarczyk dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach.

Radio 90: Na jakim etapie jesteście, jeżeli chodzi o te przygotowania?

Adaptacja jest oczywiście już napisana. Teraz pracujemy intensywnie na próbach. Czytamy, wychodzimy na scenę, jest muzyka napisana przez rybniczanina Piotra Kotasa – bardzo interesująca. Będziemy mogli Państwu zaprezentować interesujące przedstawienie – dodaje Robert Talarczyk dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach.

Pokaz przedpremierowy spektaklu na podstawie powieści Szczepana Twardocha „Drach”, w wykonaniu Teatru Śląskiego w Katowicach 20 października w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Dzień później premiera spektaklu.

Zostaw komentarz