Alicja Klasik wicemistrzynią świata juniorów. Brawo!

Alicja Klasik wicemistrzynią świata juniorów! To kolejny ogromny sukces szpadzistki RMKS-u Rybnik, która stanęła na drugi stopniu podium podczas zawodów rozgrywanych w bułgarskim Płowdiw.

Szermierka w Rybniku

Alicja Klasik walczyła rewelacyjnie. W drodze do finału pokonała 6 rywalek kolejno z: Kolumbii, Estonii, Izraela, Szwajcarii, Kanady i Ukrainy. W finale nie sprostała już Amerykance Hadley Husisian, przegrywając 9:15.

Alicja Klasik wicemistrzynią świata juniorów

Srebro mistrzostw świata to wspaniałe osiągnięcie naszej młodej szpadzistki. Potwierdziła nim, że od lat należy do światowej czołówki. Przypomnijmy, że w dwa lata temu zawodniczka RMKS-u w młodszej kategorii wiekowej, kadetek wywalczyła w Egipcie tytuł mistrzyni świata.

Druga rybniczanka startująca w bułgarskim czempionacie, Kinga Zgryźniak wygrała dwie walki a w trzeciej uległa zawodniczce z Chin i ostatecznie została sklasyfikowana na 21.miejscu.

Nasze szpadzistki powalczą w Bułgarii o jeszcze jeden medal. W niedzielę (9.04) rywalizacja drużynowa, w której reprezentantki Polski należą do faworytek. Przypomnijmy, że trenerem naszej kadry jest rybniczanin, Artur Fajkis.