Ewa Swoboda wicemistrzynią świata podczas Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwa Świata

Ewa Swoboda wygrała pierwszy bieg półfinałowy, uzyskując najlepszy rezultat w tym roku na świecie. Stefanowicz wynikiem 7,37 była ósma w drugiej serii. W finałowym biegu Ewa Swoboda była druga.

Ewa Swoboda
screen TVP Sport

[AKTUALIZACJA GODZINA 22.58]

W Glasgow trwają Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Ewa Swoboda podczas sobotniego półfinału ustanowiła nowy rekord Polski (6,98).

Podczas finałowego biegu Swoboda ukończyła rywalizację na drugim miejscu i zdobyła wicemistrzostwo świata! Ukończyła zmagania w siedem sekund.

Zwyciężyła w czasie 6,98 s Julien Alfred z St. Lucia. Swoboda była wolniejsza o 0,02 sekundy. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Włoch Zaynab Dosso – 7,05.

To pierwszy medal polskiej sprinterki w halowych MŚ w biegu na 60 m. Dwa lata wcześniej w Belgradzie zajęła czwarte miejsce.

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Finał rozpocznie się o godzinie 22.45. Wystartuje w nim osiem biegaczek: po dwie najszybsze z trzech półfinałów i dwie pozostałe z najlepszymi czasami.