Pięściarka z Rybnika najlepsza w Budvie

Pięściarka z Rybnika najlepsza w Pucharze Świata Juniorów w boksie olimpijskim. Julia Oleś zdobyła złoty medal w wadze do 81 kilogramów, wygrywając w zawodach trzy walki.

Pięściarka z Rybnika

W ćwierćfinale pokonała Rosjankę Anastasię Paninę, w walce półfinałowej była lepsza od reprezentantki Kazachstanu, Aruzhan Zeinollayevej a w finale pokonała wicemistrzynię Azji, Hinduskę Khushi Pooniya.

Dodajmy, że w zawodach Pucharu Świata „Perła Adriatyku” w stolicy Czarnogóry, brała udział cała światowa czołówka. Start w Budvie był dla Julii Oleś sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Wygrywając potwierdziła, że należy do światowej czołówki w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Julia Oleś na co dzień reprezentuje klub Garda Gierałtowice.