StartSię dzieje

Alter Sport Festiwal w Rybniku

Pierwotnie na festiwalu miały być promowane tylko mało popularne dyscypliny sportu, ale ze względu na duże zainteresowanie imprezą rybnickich klubów sportowych, organizatorzy zdecydowali się zaprosić także bardziej popularne dyscypliny. W ubiegłym roku zawodniczki sekcji RMKS zaprezentowały ciekawy sposób treningowy, udowodniając, że koszykówka to także dobra zabawa i możliwość różnorodnych form ćwiczeń z piłką. Na imprezie pojawili się także przedstawiciele judo, boksu czy baseballu.

Tegoroczna odsłona Alter Sport Festiwal odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia, na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku (początek o godz. 12.00). Powstaną stoiska prezentujące m.in. mountainboard, landkite, skate, off road, speed stacks, tchoukball, workout, slackline, speedway. Największą atrakcją imprezy będą zawody dirt jumpingu w ramach Pucharu Świata FMB World Tour w konkurencji Big Air.

Puchar Świata FMB World Tour w konkurencji Big Air – 24, 25 sierpnia

Rowerowe święto czyli Puchar Świata – FMB World Tour w Rybniku odbędzie się 24 i 25 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku. Nie zabraknie spektakularnych skoków, grubych trików oraz potężnej dawki adrenaliny! Salta na ogromnych wysokościach czy rotacje – to tylko niektóre ewolucje, które będzie można zobaczyć podczas największego tego typu wydarzenia w Polsce.

Zmagania najlepszych dirtowców będą polegać na wykonywaniu ewolucji na rowerach MTB na ogromnych rozmiarów skoczni. Rozbieg i lądowanie zostaną zbudowane na murawie stadionu lekkoatletycznego, dzięki czemu w komfortowych warunkach, ze znakomitą widocznością, zobaczymy niesamowite skoki i ewolucje jak: double backflipy (podwójne slata), frontflipy czy niezwykle widowiskowe ewolucje typu superman, cork 720!

Już teraz start w zawodach potwierdził m.in. Bienvenid Aguado Alba – hiszpański zawodnik znany z wielu spektakularnych trików i występów na największych pokazach sportów ekstremalnych na świecie. Udział w zmaganiach weźmie też Villibald Vitek – znakomity czeski dirtowiec, który należy do jednych z najodważniejszych raiderów w Europie.

Na starcie nie zabraknie także reprezentantów Polski. Będzie m.in. Szymon Godziek, który w ubiegłorocznym cyklu Pucharu Świata wywalczył brązowy medal. Dla popularnego „Szamana” będzie to jeden z nielicznych występów na zawodach w Polsce w ostatnich latach. Warto także wspomnieć, że dla naszego reprezentanta konkurencja Big Air jest jedną z ulubionych. To właśnie na tego typu zawodach Szymon Godziek wykonuje swoje najlepsze i często pierwsze na świecie ewolucje. Warto tutaj wymienić Backflip Tsunami w Norymberdze przed 90-tysięcznym tłumem…

W godzinach wieczornych, po dekoracji zwycięzców zawodów Big Air, rozpocznie się muzyczne show. Jako pierwszy na scenie pojawi się znakomity DJ i wielki showman LEXXUS MC. Po solowym występie czarnoskórego muzyka, estradę opanuje gwiazda wieczoru, którą będzie angielski duet Shaun Baker i Jessica Jean!

24-25 sierpnia zapowiada się znakomity, ekstremalny, pełny muzyki weekend w Rybniku. Prawdziwe ekstremalne święto z rowerowymi ewolucjami, które można śmiało zapowiedzieć jako jedyne tego typu wydarzenie w kraju!

Program Alter Sport Festiwal:

24.08.2018

 • 14:00 Jazdy testowe Big Air
 • 17:00 Pit Party – sesja autografów
 • 18:00 Oficjalny trening Big Air – Puchar Świata

25.08.2018

 • 12:00 Rozpoczęcie Alter Sport
 • 14:00 Prezentacje, pokazy Alter Sport
 • 15:00 Oficjalny trening Big Air – Puchar Świata
 • 18:00 Prezentacja
 • 18:15 Big Air – Puchar Świata (eliminacje)
 • 19:30 Big Air – Puchar Świata (finały)
 • 20:00 Koncert Lexxus MC
 • 21:30 Koncert Shaun Baker & Jessica Jean.

Zostaw komentarz