Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Anioł Stróż – aplikacja dla osób, które walczą z nałogiem

Facebook Twitter

Statystyki, zwłaszcza dotyczące uzależnienia od dopalaczy, są coraz bardziej zatrważające. Nie piję, nie biorę - Anioł Stróż. To darmowa aplikacja na urządzenia mobilne, dzięki której osoby uzależnione od nałogu mogą pozostawać w trzeźwości.

Po zainstalowaniu wysyła do swojego odbiorcy trzy powiadomienia dziennie, mówił w rozmowie z naszym radiem Łukasz Gawroński, pomysłodawca pierwszego tego typu oprogramowania w Polsce:

12 kroków i 12 tradycji, w aplikacji „Anioł Stróż” znajduje się zbiór zaleceń dla osoby uzależnionej, które systematycznie stosowane mają pomóc wyzwolić się z nałogu: narkotyków, alkoholu, dopalaczy, pornografii czy hazardu – mówi Łukasz Gawroński. Aplikacja posiada też tzw. system medalowy:

Jedną z funkcji, którą udostępnia aplikacja „Anioł Stróż” jest kalendarz trzeźwości… jak podkreśla Łukasz Gawroński, granica między okazjonalnym spożywaniem alkoholu a alkoholizmem jest bardzo cienka:

Z darmowego oprogramowania korzysta coraz więcej osób nie tylko w Polsce. „Anioł Stróż” cieszy się coraz większą popularnością także za granicą m.in. w USA, Chinach, Japonii, Brazylii, Wielkiej Brytanii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020