Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Artystycznie i dla każdego. Wybierz swoje zajęcia w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Facebook Twitter

Dom Kultury to miejsce na eksperymentowanie, poznawanie, uczenie się, wspólne działanie, zawieranie nowych przyjaźni, organizowanie spotkań, stawanie na głowie, doskonalenie się i w końcu dobre miejsce na realizację marzeń. Dom Kultury to dom wyobraźni. Jest już oferta zajęć artystyczno-edukacyjnych w Domu Kultury Chwałowice na sezon 2020/2021.

www.dkchwalowice.pl

Pierwsze zajęcia ruszyły od 1 września, inne ruszają od połowy września lub od 1 października. Zapisy na zajęcia odbywają się za pośrednictwem strony internetowej – Strefa Zajęć.

Zajęcia artystyczne:

  • Manufaktura – pracownia rękodzieła dla młodzieży i dorosłych. Plastyka dla dzieci. Rysunek i malarstwo sztalugowe dla młodzieży i dorosłych. Warsztaty mistrzowskie dla dorosłych. Zajęcia pobudzają kreatywność, wzbogacają wyobraźnię. Poprzez angażowanie wielu zmysłów rozwijają wrażliwość i intelekt młodego człowieka. Praca w atmosferze swobody twórczej rozszerza zdolność myślenia i podejmowania decyzji. Przełamują nieśmiałość, rozładowują emocje, pomagają spojrzeć na świat z innej strony, a przede wszystkim rozwijają talenty.
  • Taniec: Taniec współczesny KodART Junior dla dzieci. Taniec współczesny KodART dla młodzieży. Tańczące nutki dla dzieci. Breakdance z elementami akrobatyki dla dzieci. Taniec towarzyski dla młodzieży i dorosłych. Flamenco dla kobiet. Taniec pozwala na rozwijanie kontaktu ze swoim ciałem, daje możliwość odreagowania emocjonalnego, zniwelowania napięć, umożliwia wyrażenie emocji, wzmacnia potencjał twórczy i zdolności muzyczne, gwarantuje dobrą zabawę i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu. Dla dzieci taniec stwarza doskonałą okazję do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju. Podczas tańca dziecko ma możliwość pracy nad koordynacją i gibkością ciała. W ten sposób wzmacnia swoją sylwetkę, korygując wady postawy. Poprzez taniec dzieci mają szansę nabrać gracji i wdzięku oraz wyrazić głęboko skrywaną kreatywność i muzykalność.
  • Muzyka: Studio wokalne dla młodzieży i dorosłych. Studio wokalne dla dzieci. Nauka gry na pianinie dla dzieci. Nauka gry na gitarze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oferta zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z gitarą, pianinem bądź śpiewem, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności artystyczne. Inspirujące i indywidualne zajęcia prowadzone pod okiem profesjonalnych i doświadczonych muzyków.

Zajęcia ogólnorozwojowe:

  • Figle-Migle z Fundacją NIDOdla dzieci. Szachy. Igła z Nitką z Gryzinitką dla dzieci. Igła z Nitką z Gryzinitką dla młodzieży i dorosłych. Trening dla osób w każdym wieku. Gimnastyka dla opornych. Szeroka formuła zajęć ogólnorozwojowych to możliwość nauczenia się strategicznego, aktywnego myślenia poprzez rozbudzenie ciekawości poznawczej i wyobraźni. Wszystko to zawierają wspaniałe szachy i zajęcia filozoficzne dla dzieci, ale też nauka krawiectwa pod fachowym okiem. Ćwiczenia wzmacniające i rozciągające całe ciało oraz ćwiczenia wzmacniające, to gimnastyka dla każdego. Systematyczność treningu przedłuża sprawność fizyczną i umysłową.

Dla seniora:

Twórczy senior: Chór Słowiczek. Teatr na pięterku 60+. Komputer i smartfon dla seniora. Fotografia dla seniora. Zajęcia dają osobom starszym możliwość pełnego wyrażenia siebie oraz nabycia nowych umiejętności. Seniorzy mogą spędzić czas w sposób twórczy i aktywny, a jest to czas na realizację swoich pasji i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Można też poznać ciekawych ludzi i zawiązać nowe przyjaźnie.

Zajęcia językowe:

Angielski dla młodzieży i dorosłych.

Dom Kultury zastrzega sobie prawo do zmian w ofercie zajęć.

Sylwetki instruktorów oraz szczegółowy opis zajęć na stronie internetowej Domu Kultury w Chwałowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj