Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na fotograficzny dzień dziecka

Facebook Twitter

Dwie wystawy poświęcone dzieciom proponuje Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Od poniedziałku (1.06.) do obejrzenia prace Kingi Drążek zatytułowane "W krainie dzieciństwa" oraz fotografie Radosława Czapli pod wspólnym tytułem "Bohaterowie".

Wystawy można będzie oglądać w internecie lub osobiście odwiedzając placówkę od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się. Prace obu artystów będą prezentowane do końca sierpnia.

„W krainie dzieciństwa” – na wystawie prezentowanych jest kilkanaście fotografii Kingi Drążek, która z niebywałą wręcz pasją fotografuje życie swoich najbliższych. Będąc znakomitym i uważnym obserwatorem, potrafi stworzyć sugestywny i pozytywny przekaz w ujęciach, które realizuje, co czyni jej fotografie unikatowymi. Są to kadry pełne ekspresji, ukazujące autentyczne relacje pomiędzy przedstawianymi osobami i cudowną nić porozumienia pomiędzy fotografem a postaciami na zdjęciach. Artystka, z dbałością wynikającą z solidnego warsztatu podchodzi też do tematyki obróbki zdjęć, zwracając uwagę na tonalność oraz jakość detalu. Fotografia to jej wielka pasja, którą rozwija od kilku lat. Największą inspiracją i miłością jest dla niej, jak sama mówi, wspaniały mąż Damian i trzy urocze córeczki – Paulinka, Alusia i Zuzia. I to one w większości przypadków są bohaterkami fotografii prezentowanych na wystawie.

Bohaterowie” – wystawa fotografii Radosława Czapli [WIDEO]

Cykl „Bohaterowie” przedstawia sylwetki dzieci z mojego miasta, które potrzebują pomocy oraz wsparcia w leczeniu i rehabilitacji. Wystawa ma na celu propagowanie procesu pomagania i wyzwalanie humanitarnych procesów społecznych. Wierzę, że taka forma przedstawienia potrzebujących dzieci poruszy serca i zachęci do wsparcia naszych małych wojowników. Moim założeniem było skupienie uwagi na człowieku, sprawienie, by przez fotografię widz mógł się dokładnie przyjrzeć, zbliżyć, zauważyć drugą osobę, wyzwolić względem niej pozytywne emocje. Stając oko w oko z bohaterami zarażamy się ich aurą i sami chcemy być lepsi. W procesie oglądania zdjęć możemy zaciekawić się drugą osobą, chcemy pomóc innym, i sami możemy stać się bohaterami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023