Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Atak na hokeistę w Jastrzębiu. Co mówią śledczy?

Facebook Twitter

"Impulsem do ataku na hokeistę było logo klubu"- przyznał w rozmowie z Arkadiuszem Żabką prokuratur rejonowy z Jastrzębia- Zdroju Jacek Rzeszowski. Przypomnijmy, fiński hokeista GKS-u Katowice został w piątek (4.10.) pobity w trakcie rozgrzewki, którą przeprowadzał poza klubowym terenem. Został uderzony przez dwóch napastników w głowę i zerwano mu koszulkę.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jeden ze sprawców to wiceprezes klubu piłkarskiego GKS Jastrzębie, który jest poszukiwany przez policję. Drugi sprawca to 15- latek, który został zatrzymany i umieszczony w schronisku dla nieletnich.

Nie mogę zbyt wielu informacji udzielić z uwagi na to, że są wykonywane czynności, jest poszukiwana osoba. Zdarzenie- przyjmujemy- że było spowodowane na tle kibicowskim, kibolskim- jak to określimy- chuligańskim– mówi Radiu 90 Jacek Rzeszowski:

To naganna sytuacja i fatalna reklama dla miasta – przyznają jastrzębianie:

Oba kluby wystosowały oświadczenia w tej sprawie.

Oświadczenie JKH GKS Jastrzębie:

W związku z incydentem, jaki miał miejsce w dniu dzisiejszym w okolicach Hali Widowiskowo-Sportowej, Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie wyraża stanowczy sprzeciw wobec tego typu zachowań, które nie mają nic wspólnego ani z hokejem, ani z kibicowaniem, ani z godnością człowieka jako taką. Stanowczo potępiamy troglodytów, którzy zaatakowali zawodnika GKS Katowice Jaakko Turtiainena.

Napaść na sportowca, który przygotowuje się do meczu, jest niedopuszczalna. Nawet jeśli zawodnik rozgrzewa się w miejscu do tego nieprzeznaczonym (czyli poza obiektem, na którym rozgrywany jest mecz), nie może to stać się zachętą dla „nieznanych sprawców” do pożałowania godnych występków, które nie mogą mieć miejsca wśród cywilizowanych ludzi.

Jako Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie wyrażamy nadzieję, że organy ścigania jak najszybciej zidentyfikują i przykładnie ukażą sprawców tego incydentu. Natomiast panu Jaakko Turtiainenowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Spotkanie w Jastrzębiu nie doszło do skutku- pisze GKS Katowice:

Zaplanowany na piątek 4 października mecz 7. kolejki Polskiej Hokej Ligi pomiędzy JKH GKS-em Jastrzębie a GKS-em Katowice nie został rozegrany.

Decyzję w tej sprawie podjął – za akceptacją Zarządu klubu – sztab trenerski i rada drużyny GKS-u Katowice. Stanowisko podyktowane było zaatakowaniem w trakcie przedmeczowej rozgrzewki jednego z naszych zawodników.

GKS potępia wszelkie ataki agresji w sporcie.

Czytaj także:

Skandal w Jastrzębiu. Atak na hokeistę z Katowic

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022