Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Autobusy w Rybniku. Czy pasażer musi wiedzieć, jaka firma jeździ na jego trasie?

Facebook Twitter

Słuchaczka Radia 90 pyta o autobusy w Rybniku. Od poniedziałku (07.08) zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Storczyków i Energetyków w Rybniku, co oznacza objazdy i istotne zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Miasto informuje o tym jak pojadą autobusy na czas prac, ale nie wszystkie.

Darmowa komunikacja w Rybniku, Autobusy w Rybniku

Autobusy w Rybniku. Słuchacze pytają

Basia napisała na formularz kontaktu Daj znać:

W związku z zamknięciem ulicy Energetyków pojawiła się informacja o zmianie tras poszczególnych linii autobusowych – z wyjątkiem linii 45, a ta linia także jeździ w Orzepowicach. Zadzwoniłam  do Komunikacji Miejskiej, gdzie uzyskałam informację, że z linią 45 nie mają nic wspólnego, dopiero w prywatnej firmie, której autobusy jeżdżą na tej trasie, uprzejmie mnie poinformowano jak 45 będzie jeździć od poniedziałku (7.08.). Przecież pasażer nie musi wiedzieć jaka firma jeździ na jego trasie. Ale Komunikacja musi i tą informację jest winna pasażerom – czyli swoim klientom.

Autobusy w Rybniku. Interweniujemy

Pytanie zadaliśmy władzom Rybnika. Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta odpowiada i przeprasza.

Agnieszka Skupień: Funkcjonowanie wszystkich linii, które obsługują Rybnik, ze strony komunikacji miejskiej odpowiada spółka Komunikacja Miejska Rybnik. Niestety ta pani dostała błędną odpowiedź ze strony pracowników, za co bardzo przepraszamy. Brakuje takich informacji na stronie w związku z planowanymi obiadami. Jeżeli chodzi o linię 45 to jeszcze dziś znajdą Państwo szczegółowe informacje o tym, jak będzie funkcjonowała ta linia, jakie objazdy są planowane.

Autobusy w Rybniku. Skąd zmiany

Od poniedziałku (07.08) zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Storczyków i Energetyków w Rybniku, oznacza to zmiany w okolicach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3. Dzięki tej inwestycji połączone zostanie rondo Orzepowickie i ulica Góreckiego z ulicą Energetyków. Ma to ułatwić dojazd do szpitala.

UM Rybnik/ M. Koczy

Autobusy w Rybniku. Zmiany w rozkładach jazdy autobusów w Rybniku:

– linia 3 zamiast do Dworca Autobusowego zostanie skierowana do przystanku Orzepowice Rondo (jako przystanek końcowy), z obsługą stanowisk przystankowych przy ul. Rudzkiej

– linia 6 zamiast do Dworca Autobusowego także zostanie skierowana do przystanku Orzepowice Rondo (jako przystanek końcowy), z obsługą stanowisk przystankowych przy ul. Rudzkiej (pojedzie ulicą Rudzką od ul. Jana Kotucza)

– linia 24 zamiast ulicami Rudzką i Energetyków zostanie skierowana ulicą Góreckiego i Budowlanych, a następnie wykona wjazd kieszeniowy pod Szpital Wojewódzki (obsługa tymczasowego stanowiska przystankowego bezpośrednio przy Szpitalu)

– linia 33 zamiast ulicami Żołędziową, Energetyków i Rudzką zostanie skierowana do przystanku Orzepowice Rondo ulicą Budowlanych (po nawróceniu na Rondzie Mazamet) i Góreckiego; przystanek Orzepowice Rondo obsługa stanowisk przy ul. Góreckiego

– linia nr 45 zamiast ulicami Żołędziową, Energetyków i Rudzką zostanie skierowana ulicą Góreckiego; z obsługi zostaną wyłączone przystanki: Maroko Nowiny Żołędziowa i Orzepowice Szpital

– linia 48 zamiast ulicami Żołędziową, Energetyków i Rudzką zostanie skierowana do Rybnickiej Kuźni ulicą Budowlanych (po nawróceniu na Rondzie Mazamet) i Góreckiego; przystanek Orzepowice Rondo obsługa stanowisk przy ul. Góreckiego

– linia A zamiast na ulicę Rudzką skierowana zostanie po dojeździe do Dworca Autobusowego i nawrocie do Szpitala Wojewódzkiego (obsługa tymczasowego stanowiska przystankowego bezpośrednio przy szpitalu)

W związku z koniecznością zapewnienia dojazdu do Szpitala Wojewódzkiego na okres zamknięcia uruchomione zostaną:

  • kursowanie linii A w niedziele, z rozkładem jazdy tożsamym do sobotniego,
  • dodatkowe, wzmacniające kursy linii 24 na skróconej trasie, tj. pomiędzy Placem Wolności a Szpitalem Wojewódzkim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj