Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Utrudnienia w Rybniku. Na Hallera będą rozbierali zabytkową kamienicę

Facebook Twitter

Utrudnienia w Rybniku: Od dziś (31.07) nie przejedziemy ani nie przejdziemy ulicą Hallera w centrum miasta. Powód? Rozbiórka kamienicy.

Utrudnienia w Rybniku z powodu rozbiórki kamienicy

Utrudnienia w Rybniku, ulicą Hallera nie przejedziemy. Wszystko przez rozbiórkę stojącej przed drodze, zabytkowej kamienicy.

Będą poważne utrudnienia w Rybniku, w ścisłym centrum miasta. Od poniedziałku (31.07), na okres około tygodnia planowane jest zamknięcie wlotu ulicy Hallera z ronda Topolczany. Zamknięcie drogi związane jest z rozbiórką budynku kamienicy przy ulicy Hallera 30. To zabytkowy gmach, należący niegdyś do znanego, rybnickiego medyka, który niedawno znalazł nowego nabywcę. Nowy właściciel zdecydował się zrealizować decyzję nadzoru budowlanego sprzed kilku lat, który nakazał rozbiórkę budynku. Pierwsze prace – rozbiórka najwyższej kondygnacji i dachu – wykonywane były ręcznie, teraz konieczne jest już użycie fachowego sprzętu.

Na czas prowadzenia prac dojazd do posesji na ulicy Hallera będzie możliwy od ulicy Wiejskiej, gdzie wprowadzony zostanie tymczasowy ruch dwukierunkowy. Ze względów bezpieczeństwa ruch pieszych na tym odcinku ulicy Hallera będzie niemożliwy

– informują rybniccy urzędnicy.

Dojazd do ulicy Hallera będzie możliwy ulicami:

  • Rondo Topolczany, ulica Wodzisławska, rondo Wodzisławskie, ulica Reymonta, ulica Młyńska do Placu Kopernika,
    lub
  • Rondo Topolczany, ulica Wodzisławska, rondo Wodzisławskie, ulica Reymonta, ulica Wiejska do ulicy Hallera.

Utrudnienia w Rybniku także w komunikacji miejskiej:

Z ruchu autobusów linii: 1, 2, 3, 6, 33, 43 i 48 jadących w kierunku centrum, wyłączony zostanie przystanek Smolna Franciszkanie. Autobusy pozostałych linii będą kursowały objazdem.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023