Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Awarie prądu w regionie. Czas przywrócenia zasilania to godziny popołudniowe

Facebook Twitter

Śnieg i mróz przyczyną awarii na sieciach energetycznych. Tauron Dystrybucja informuje o przerwach w dostawie energii elektrycznej w Rybniku, Jastrzębiu- Zdroju, w Żorach- Roju, Rogożnej i Osinach oraz w Świerklanach. Bez prądu jest kilkaset gospodarstw.

Od wczesnych godzin porannych usuwamy awarie

– mówi Ewa Groń, rzeczniczka prasowa Tauron Dystrybucja:

To są punktowe awarie o niewielkim zasięgu, które naprawiamy na bieżąco. Nasze ekipy są w terenie od wczesnych godzin rannych, więc usuwamy te awarie na bieżąco. Oczywiście one mają związek z pogodą, zwłaszcza jeśli chodzi o niskie temperatury, one mogą wpływać na niektóre elementy sieci energetycznej, zdarza się też punktowo, że np. bardzo obciążony śniegiem konar drzewa może się złamać, może uszkodzić linię energetyczną.

Prosimy klientów, by uzbroili się w cierpliwość

– dodaje Ewa Groń:

Obecne opady śniegu powodują również, że mogą się pojawić problemy przejściowe np. z nieprzejezdnymi drogami, bo część uszkodzeń może występować poza obszarem miejskim, ale jak mówię, my dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który pozwala nam dotrzeć w miejsce uszkodzenia, w miejsce awarii i po zlokalizowaniu, dokonujemy napraw (…).

W całym województwie śląskim bez prądu jest dziś (18.01.) około 2,5 tysiąca odbiorców. Przewidywany czas przywrócenia zasilania to godziny popołudniowe. Nie oznacza to końca prac na danej sieci, bo niektórych klientów można przełączyć do innej sieci i po naprawie połączyć ich do naprawionej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022