Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będą pieniądze na most w Ciechowicach

Facebook Twitter

"Jeżeli będą pieniądze i przygotowania do inwestycji przebiegną bez problemów - będziemy budować" - tak w sierpniu na antenie Radia 90 mówił Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o planowanej budowie mostu na Odrze łączącego Łubowice i Ciechowice w powiecie raciborskim. Już wiadomo, że środki będą

fot. Patryk Pyrlik / UMWS

Obiekt powstanie w ramach rządowego Programu „Mosty dla Regionów”. Dofinansowanie z budżetu państwa to prawie 3,5 miliona złotych na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej i projektowej niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę tej inwestycji. Cały koszt zamyka się w kwocie nieco ponad 4 milionów.

Wnioskodawcą budowy mostu jest Województwo Śląskie. Szacunkowa wartość całej inwestycji, to znaczy budowy mostu wraz z drogami dojazdowymi, to prawie 113 milionów złotych. Możliwe jest otrzymanie dotacji w wysokości nawet 80%. A powstanie tego obiektu na pewno poprawi jakość życia mieszkańców tamtej okolicy i kierowców, ponieważ teraz przejazd przez Odrę odbywa się za pomocą przeprawy promowej.

Kursy uzależnione są od warunków atmosferycznych – często więc są odwoływane. Dokumentacja projektowa tworzona będzie przez najbliższe trzy lata; budowa mostu planowana jet na 2023 rok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj