Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Będzie film na podstawie książki o Tragedii Górnośląskiej

Facebook Twitter

"Jo był ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka". Były dwa wydania książki, był także spektakl, teraz Stowarzyszenie Moje Miasto z Rydułtów zapowiada, że powstanie film opowiadający o dramatycznych wydarzeniach z 1945 roku, które dotknęły mieszkańców Śląska, gdy na ziemie w regionie weszła Armia Czerwona.

32

Będziemy szeroko współpracowali z Katarzyną Chwałek z Teatru Safo, myślę, że z grupami rekonstrukcyjnymi, z którymi mieliśmy już do czynienia, chociażby przy realizacji spektaklu w 2017 roku. A pomysł? Pomysł pojawił się w ubiegłym roku gdy zbieraliśmy nowe materiały do publikacji „Jo był ukradziony”, biliśmy się trochę z myślami czy to będzie dobre… Mając na uwadze, że chcemy tematykę Tragedii Górnośląskiej dedykować młodszej publiczności, myślę, że będzie to swego rodzaju hit lokalny.

– mówi Marek Wystyrk, prezes Stowarzyszenia Moje Miasto z Rydułtów, które przygotowało ten projekt historyczny. Stowarzyszenie rozpoczęło już starania o pozyskanie finansów na sfilmowanie książki „Jo był ukradziony”.

Tak wyglądało przedstawienie, pokazane przed rydułtowską biblioteką, towarzyszące promocji drugiego wydania książki „Jo był ukradziony. Tragedia Górnośląska. Ziemia Rybnicka”:

Rok 2019 to kontynuacja działań w ramach Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora– zapowiada Marek Wystyrk. Z myślą o najstarszych mieszkańcach miasta trwają też starania aby powstała Rada Seniorów i karta lokalnych zniżek w Rydułtowach:

Projekty są kierowana do szerokiego kręgu, dla najmłodszych szykowana jest impreza „Rydułtowskie Talenty 2019”:

Rozmawiała Małgorzata Kmieciak.

Projekty i aktualności Stowarzyszenia Moje Miasto można śledzić TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj