Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rewitalizacja stawu w centrum Ustronia. Prace ruszają w tym roku

Facebook Twitter

Staw w centrum Ustronia zyska dawny blask. Obiekt od lat niszczeje i popada w ruinę zamiast być jedną z miejskich atrakcji.

Rewitalizacja stawu
Rewitalizacja stawu fot.miasto.ustron.pl

Rewitalizacja stawu rusza w tym roku

Tak teraz wygląda staw w centrum Ustronia

Władze miasta postanowiły to zmienić, udało się pozyskać pieniądze na rewitalizację stawu i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku rozpoczną się tam prace. Mówi burmistrz Ustronia:

Przemysław Korcz: Mieszkańcy od wielu lat czekają na poprawę tego obszaru miasta. Jest to historyczne miejsce, gdzie wiele pokoleń Ustroniaków, ale też turystów spędzało czas. To jest staw, który został wykonany w drugiej połowie osiemnastego wieku, także to już jest leciwy obiekt. On był modernizowany, natomiast już ta niecka przeciekała, a poza tym nie odpowiada już dzisiejszym oczekiwaniom i standardom. Projekt jest bardzo nowoczesny. Były publikowane bardzo ładne wizualizacje tego, więc myślę, że nowa jakość, nowe życie w tej części Ustronia.

Przemysław Korcz burmistrz Ustronia

Obiekt zmieni się nie do poznania – dodaje burmistrz:

Przemysław Korcz: Kompleksowa rewitalizacja tego stawu, czyli wyczyszczenie niecki, uszczelnienie i cała mała infrastruktura. Oczywiście promenada spacerowa, taka promenada uzdrowiskowa wzdłuż całego stawu, oczywiście z małą infrastrukturą, pięknie podświetlona, z fontanną, ławeczki, kosze i piękna nowoczesna kubatura, która się tam znajdzie typu restauracyjnego dla przyjmowania naszych mieszkańców ale również gości, także myślę, że piękny obiekt. Mam nadzieję, że będzie to już nowa jakość w mieście Ustroń, też odpowiadająca dzisiejszym standardom, oczekiwaniom, ale również estetyce.

Rewitalizacja stawu

Rewitalizacja stawu – Miasto Ustroń

Poddany rewitalizacji staw może stać się w przyszłości jedną z turystycznych atrakcji miasta. Miasto pozyskało na przeprowadzenie prac 11 milionów złotych z Polskiego Ładu. Na razie jednak nie wiadomo kto będzie wykonawcą robót.

Przemysław Korcz: Pierwszy przetarg nie rozstrzygnął się, ponieważ oferty musiały być unieważnione. Natomiast najniższa oferta która była, była na 10 i pół miliona złotych, co prawda najwyższa na ponad 23. Mamy nadzieję, że jednak wykonawcy, bo duże zainteresowanie, wstrzelą się w te środki. Jeśli będzie trzeba coś, to rzeczywiście również na to musimy jakoś zareagować, bo jest to bardzo ważna inwestycja i chcielibyśmy ją w tym roku rozpocząć.

Rewitalizacja stawu, dofinansowanie

Jeżeli drugi przetarg zostanie rozstrzygnięty prace mogłyby się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku. Mają potrwać maksymalnie 2 lata.

Rewitalizacja stawu -wizualizacja:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj