Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ustroń zakończył budowę ścieżki rowerowej

Facebook Twitter

Rowerem od Wisły przez Ustroń do Brennej? Już wkrótce będzie to możliwe. Wiślański odcinek szlaku rowerowego, który łączy trzy gminy jest już gotowy, teraz zakończyły się ostatnie prace na biegnącym przez Ustroń odcinku tej trasy.

ustroń
fot. mat. prasowe

Ustroń zakończył budowę ścieżki dla rowerów

Oddano do użytku ostatni ponad kilometrowy fragment biegnący wzdłuż ulicy Sportowej.

To nasz powód do dumy, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się wykonać już całą trasę w naszym mieście

– mówi burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Przemysław Korcz: Cały odcinek od granicy z miastem Wisła do granicy z gminą Brenna jest już w Ustroniu oddany. Jest on bardzo różnorodny, o różnej nawierzchni, o różnej infrastrukturze towarzyszącej. Najokazalszy jest wzdłuż bulwarów nadwiślanych, z miejscami wypoczynkowymi do grillowania, oczywiście z miejscami napraw rowerów na całej trasie, więc jest to cały kompleks ścieżek rowerowych, który stanowi taki kręgosłup.

Burmistrz Przemysław Korcz

W gminie Brenna trwają jeszcze prace nad budową przeprawy rowerowej przez rzekę Wisła, gdy powstanie szlak rowerowy połączy trzy gminy. Jak dodaje burmistrz Korcz, miasto już myśli o rozbudowie systemu ścieżek rowerowych:

Przemysław Korcz: Rozpoczynamy już projekty ścieżek bocznych np. w kierunku gminy Goleszów, więc chcemy łączyć docelowo Ustroń z miastem Cieszyn, jeśli się uda. Jest pewien plan, który ma wyjść właśnie poza tą oś śródmiejską, również na ścieżki czy szlaki rowerowe istniejące, ale łączące na przykład gminę Ustroń z czeską gminą Nydek. I tu prowadzimy już rozmowy z partnerami w Republice Czeskiej, aby również zacząć wychodzić w góry i po istniejących szlakach po prostu oznakować je do ścieżek rowerowych wymagających troszeczkę więcej. Ma się to wpisywać w cały taki projekt rowerowy o różnym zaawansowaniu i dla rodzin, ale również dla młodych ludzi, którzy chcą troszeczkę więcej adrenaliny.

Powstanie kolejnych ścieżek jest uzależnione od pozyskania dofinasowania. Miasta ma się starać o środki unijne i nie tylko na ten cel.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023