Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezkarna młodzież imprezująca w Parku na Górce kościoła akademickiego w Rybniku

Facebook Twitter

Miała to być jedna z wizytówek Rybnika, tymczasem stała się miejscem imprez z alkoholem, narkotykami, po którym pozostaje zaśmiecony park. Piszecie do nas, prosząc o interwencję, by w końcu straż miejska, policja, oraz władze Rybnika zajęły się ciągłym zaśmiecaniem cmentarza i niszczeniem ławek na placu kościelnym kościoła akademickiego u zbiegu ulicy Gliwickiej i Cegielnianej.

W tzw. Parku na Górce, gdzie miejsce do zabawy znalazła sobie bezkarna młodzież, był z mikrofonem Arkadiusz Żabka:

Bezkarna młodzież imprezująca w Parku na Górce kościoła akademickiego. Co na to władze Rybnika?

O problemie wie doskonale miasto, ale jak mówi rzecznik magistratu Agnieszka Skupień, urzędnicy są praktycznie bezradni wobec skali zjawiska:

Agnieszka Skupień: Temat parku na górce jest problemem od kilku lat. To miejsce cieszy się dużą popularnością osób, które spędzają swój wolny czas na imprezowaniu w tym miejscu i pozostawiają bardzo duże ilości śmieci i odpadów. Służby nie są w stanie w weekend np. nadążyć nad sprzątaniem tego miejsca. Co więcej, niestety takie imprezy odbywają się też w czasie mszy, które odbywają się w kościółku akademickim.

Władze Rybnika problem wielokrotnie zgłaszały rybnickiej policji:

Agnieszka Skupień: Prosimy policję. Wielokrotnie o większą ilość patroli ten temat był zgłaszany. Położenie tego parku niestety nie sprzyja temu, żeby policja mogła tam interweniować. Wcześniej policja jest widziana z tego parku i towarzystwo, które jest w tym miejscu, szybko się rozchodzi, pozostawiając za sobą niestety bardzo dużą ilość śmieci. Po stronie Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku i Rybnickich Służb Komunalnych deklarujemy częstsze w miarę możliwości odbieranie odpadów z tego miejsca.

Czy jest szansa na częstsze patrole policji czy straży miejskiej w godzinach wieczornych? Czekamy na odpowiedź służb mundurowych.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Oglądaj filmy na naszym kanale YouTube:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj