Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mobbing w urzędzie miasta w Rybniku? „Nie komentuję”. Powstała specjalna komisja

Facebook Twitter

Czy urzędnik rybnickiego magistratu na kierowniczym stanowisku dopuścił się mobbingu wobec swojej sekretarki? Czy ją uderzył? Na te pytania ma do końca marca odpowiedzieć komisja antymobbingowa, która dziś (04.03.) zaczęła pracę.

Mobbing w urzędzie miasta w Rybniku

Co się wydarzyło? Na te pytanie nie chce odpowiadać na razie urzędnik, z którym rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Póki co nie będę komentował sprawy czekam na wezwanie przed komisję, gdzie wszystko wyjaśnię

– mówił naszemu reporterowi.

Sprawa jest delikatna

– mówi Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta:

Agnieszka Skupień: Ze względu na delikatność tej sprawy, nie chciałabym opowiadać o tym, co się wydarzyło. Bo proszę sobie wyobrazić, czy ktokolwiek z państwa chciałby, żeby o tym opowiadano, dlatego nie zamierzam opowiadać o tym, co się wydarzyło. Chce zapewnić o tym, że zostały podjęte procedury, które w tym momencie są właściwe, od momentu odkąd dowiedzieliśmy się o tym, że taka sytuacja ma miejsce.

Jak dodaje Agnieszka Skupień 26 lutego prezydent Kuczera otrzymał informację o prawdopodobieństwie mobbingu w Urzędzie Miasta. Dzień później powołał komisję.

Agnieszka Skupień: Czy prezydent wiedział wcześniej? Nie. Od momentu, kiedy otrzymał taką informację, została uruchomiona procedura. Pierwszy o całej sprawie dowiedział się sekretarz miasta od osoby postronnej spoza urzędu. Zaprosił osobę, która najprawdopodobniej jest mobbingowana na spotkanie, na rozmowę. Po tej rozmowie ta osoba nie zdecydowała się sama zgłosić tej sprawy. W jej imieniu zrobiła to jej bezpośrednia przełożona.

Agnieszka Skupień rzecznik prasowa UM Rybnik

Sekretarka została przeniesiona do pracy w inne miejsce, a urzędnik dalej pracuje na swoim stanowisku. Kobieta sama chciała się wycofać z zeznań, ale sprawy zaszły za daleko.
W komisji mobbingowej zasiada Sekretarz Miasta, kierownik referatu kadr i płac oraz psycholog z Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Na dzisiejszym (04.04.) posiedzeniu zaznajomiła się ona z notatką jaka została sporządzona po spotkaniu kobiety z Sekretarzem Miasta. W ciągu najbliższych dni ma zostać wezwany urzędnik, który miał się dopuścić mobbingu oraz jego sekretarka.

Do tematu wrócimy w jutrzejszej (05.03.) porannej rozmowie w Radio90. Naszym gościem będzie prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024