Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpłatna prelekcja na temat chorób psychicznych

Facebook Twitter

W czwartek (29.10.) organizuje ją online Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. To zaproszenie dla pracowników rybnickich instytucji, urzędów, szkół, działaczy organizacji pozarządowych, lekarzy i duchownych.

fot.geralt/ pixabay.com

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Punkt informacyjno-doradczy dla osób niepełnosprawnych i ich otoczenia” współfinansowanego przez Miasto Rybnik.

Zapisy na spotkanie online: TUTAJ

Celem prelekcji jest wzrost świadomości uczestników na temat zaburzeń i chorób psychicznych, zmniejszenie lęku przed kontaktem z osobami chorującymi psychicznie, zmniejszenie stygmatyzacji osób doświadczających kryzysów psychicznych. Zajęcia poprowadzą:

  • Agnieszka Ejsmont, przedstawicielka Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP, laureatka konkursu „Człowiek bez barier”,
  • Barbara Stachura, psycholog, trener pracy.

W programie m.in.: podstawowe informacje o zaburzeniach psychicznych, historia choroby, co pomaga w walce z chorobą psychiczną, codzienne życie osoby po kryzysie. Uczestnicy będą też mogli zadawać pytania.

Prelekcja odbędzie się w czwartek (2.10.) w formie zdalnej na platformie Zoom w godz. 10.00-12.00. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który otworzy się po kliknięciu przycisku „Zapisz się”. Link do prelekcji zostanie wysłany na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022