Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka w Cieszynie: „Otwieramy sezon spotkań autorskich”

Facebook Twitter

"Możemy działać i bardzo nas to cieszy, bo wiele osób odwiedza bibliotekę w Cieszynie"- mówi Joanna Wódzka- Biały kierownik czytelni i wypożyczalni dla dorosłych w cieszyńskiej Bibliotece Miejskiej. Czas pandemii nie był łaskawy dla instytucji kultury, ale mimo to, w Cieszynie sobie radzono.

fot.Facebook/ Biblioteka Miejska w Cieszynie

Skoro mogły działać restauracje z daniami na wynos, to dlaczego nie może biblioteka oferować książek w tej formie?

U nas książki też były na wynos

– śmieje się Joanna Wucka-Biały:

Joanna Wucka-Biały: Czytelnicy umawiali się z nami przez telefon na konkretny dzień, konkretną godzinę, mówili co mamy im przygotować. Wynosiłyśmy im książki przed budynek, tak by w bezpiecznych warunkach ta wymiana się mogła odbyć.

Zniesiono część obostrzeń, czytelnie i wypożyczalnie funkcjonują bez przeszkód. Od kilkunastu dni biblioteki mogą już też organizować spotkania i wydarzenia w swoich wnętrzach.

Joanna Wucka-Biały: To nas bardzo cieszy, bo rzeczywiście tego bardzo brakuje, słyszymy takie głosy czytelników, że im też brakuje tego kontaktu, tego bezpośredniego spotkania z pisarzem czy podróżnikiem. 23 czerwca spotkanie z Elżbietą Holeksą- Malinowską, która napisała taką książkę „Smak Ameryki”, ta książka miała premierę w październiku, ale z oczywistych względów, wcześniej to spotkanie promocyjne nie mogło się odbyć, bardzo się cieszymy, że z nią zaczniemy powrót do normalności. W wakacje planujemy cykl 5 spotkań z podróżnikami, rozmawiamy i ustalamy nazwiska. Liczymy, że czytelnicy będą chcieli przyjść i z nami popodróżować.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj