Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyńska biblioteka też z wieloma propozycjami dla najmłodszych

Facebook Twitter

W Radiu 90 mówiliśmy już o odmrażaniu bibliotek. W czasie pandemii kilkukrotnie zmieniano zasady ich funkcjonowania. Na szczęście od kilkunastu dni oprócz normalnego wypożyczania księgozbioru, mogą one również organizować wydarzenia w swoich wnętrzach.

Oddział dla dzieci cieszyńskiej Biblioteki Miejskiej inicjuje wiele wydarzeń. fot. biblioteka.cieszyn.pl

Zaglądamy do Cieszyna, tutaj prężnie działa dział dziecięcy. Imprezy, spotkania, akcje na zbliżające się wakacje są już zaplanowane.

Liczymy na dużą frekwencję najmłodszych

– mówi kierowniczka działu dziecięcego cieszyńskiej Biblioteki Miejskiej:

Iwona Kochaniec-Kłębek: W tym roku mamy projekt, który nazywa się ”Och i ach! O pięknych książkach”. Już od 30 czerwca będą warsztaty wokół książek nietypowych, ciekawych i nieprzeciętnych, prosimy śledzić, będą szczegóły na plakacie. Wracają nasze codzienne popołudniowe zajęcia, gry planszowe, plastyka, zajęcia ekologiczne.

To plany na wakacje, ale już teraz w czerwcu można korzystać ze stałych propozycji oferowanych przez instytucję.

Iwona Kochaniec-Kłębek: Po długiej przerwie staramy się powrócić, chcemy żeby było fajnie i  atrakcyjnie, mamy propozycję dwóch lekcji tj. ”Literkowy zawrót głowy” wokół alfabetu, drugi będzie o picturebookach, nowoczesnych i nietypowych formach książkowych. A propo imprez plenerowych, też będziemy mieć taką akcję ”Wakacje na start”, chcemy zorganizować tą akcję w Parku Pokoju, mam nadzieję, że wszystko się uda, będzie dużo zabaw i przedstawienie teatralne.

W tym roku akcje kończącego się właśnie (26 maja – 2 czerwca) XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom były bardzo ograniczone. Ale bibliotekarze zachęcają, aby nadrobić to i samemu odwiedzić placówki razem z dziećmi i wybrać interesujące je pozycje.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022