Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet Jastrzębia-Zdroju: To będzie trudny rok – ocenia włodarz miasta

Facebook Twitter

Rok 2024 będzie pod względem finansowym trudnym rokiem dla Jastrzębia-Zdroju - mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką prezydent miasta Anna Hetman.

Budżet Jastrzębia-Zdroju został już uchwalony

Budżet Jastrzębia-Zdroju: Dochody szacowane są na poziomie 664 milionów złotych, podczas gdy wydatki wyniosą 743 mln zł

Deficyt wyniesie 79 mln złotych:

Anna Hetman: 2024 rok jest rokiem trudnym finansowo dla Jastrzębia i chyba każdego samorządu, bo chyba każdy samorząd ma budżet deficytowy, co oznacza, że musimy te wydatki, ten deficyt pokryć czymś na przykład nadwyżką z lat ubiegłych bądź kredytem. I częściowo to się w samorządach dzieje. U nas też. Jednak ten budżet jest tak skrojony, abyśmy dali radę i by w styczniu przyszłego roku, 2025 roku tego deficytu operacyjnego już takiego dużego nie było. Liczymy też na środki zewnętrzne, bo mamy bardzo dużo projektów, które chcemy realizować z udziałem środków zewnętrznych, na wkład własny mamy.

Anna Hetman prezydent Jastrzębia-Zdroju

Mimo kiepskich finansów miasta prezydent Hetman z optymizmem patrzy na najbliższe 12 miesięcy.

Anna Hetman: Liczymy, że po tak udanym roku jubileuszowym ten rok 2024 będzie rokiem bardzo dobrym dla jastrzębian, bo miniony rok pokazał, że bardzo zbliżyliśmy się, zbudowaliśmy wspólnotę i ta wspólnota będzie dalej pracowała dla miasta.

W tym roku nadal prowadzony będzie remont w Łaźni Moszczenica, gdzie powstaje Centrum Porozumienia Jastrzębskiego. Zagospodarowana ma zostać również kolejna część Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. W planach modernizacja lodowiska Jastor i budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj